2.6.1 ! پکیج خریدن بیزنس !

یکی از روشهای اقدام برای ویزای E2 خرید یک بیزنس در حال کار می باشد. شرکت ویزامچ آمادگی دارد برای کسانی که علاقه مند به استفاده از این روش باشند پکیج خرید بیزنس را مورد استفاده قرار دهد. در این پکیج ویزامچ با استخدام و به کارگیری یک مشاور بیزنسی اقدام به خرید یک بیزنس مناسب برای متقاضیان می نماید که بتوانند از طریق آن اقدام به اخذ ویزای E2 نمایند.

فرایند انجام کار در این روش به شرح زیر می باشد:

 • متقاضی با شرکت ویزامچ یک قرارداد منعقد کرده و شهری که علاقه مند به سکونت در آن است را اعلام می نماید.
 • ویزامچ در شهر مذکور یک مشاور و یا بروکر بیزنسی استخدام می نماید.
 • ویزامچ توانایی ها، سوابق کاری، تحصیلات و سایر شرایط متقاضی را به متخصص مذکور منتقل می نماید.
 • جستجو برای انتخاب بیزنس مناسب توسط متخصص مذکور صورت می گیرد.
 • گزینه های محتمل به متقاضی معرفی می گردند. در صورت تمایل متقاضی بیزنس مذکور به مرحله معامله وارد می گردد.
 • در این قسمت دو گزینه پیش روی متقاضی خواهد بود:

          1- تصمیم به معامله قطعی بیزنس

          2- تصمیم به قراردادن بیزنس در وضعیت حساب امانی

 • ویزامچ با بکارگیری یک وکیل مهاجرت مجرب پرونده ویزای E2 متقاضی را تکمیل و به یکی از کنسولگری های ایالات متحده ارسال می نماید.
 • متقاضی برای مصاحبه به کنسولگری رفته و برای دریافت ویزای E2 خود مصاحبه انجام می دهد.
 • در صورت پذیرفته شدن ویزای E2 متقاضی وی به کشور آمریکا آمده بیزنس را تحویل گرفته و در آن مشغول به کار می شود.

مزایای استفاده از این روش می تواند موارد زیر باشد:

 • ماهیت بیزنس، آدرس آن و سایر خصوصیات بیزنس مشخص است.
 • بیزنس در حال کار است و لذا شرایط آن می تواند مشخص باشد.

معایب استفاده از این روش می تواند موارد زیر باشد:

 • همانطور که گفته شد بیزنسی که برای ویزای E2 خریداری می شود لازم است خرج فرد متقاضی و خانواده اش را بدهد و ضمناً اثر مثبت اقتصادی هم داشته باشد. زمانی که با خرید یک بیزنس موجود فرد اقدام به دریافت ویزای E2 می نماید عملاً مدارک مالیاتی بیزنس باید نشان دهد که این درآمد لازم را بیزنس فراهم خواهد کرد. اگرچه بسته به محل قرارگیری بیزنس ممکن است این عدد متفاوت باشد اما معمولاً در چنین شرایطی برای اینکه بیزنس بتواند چنین اعدادی را نشان دهد معمولاً باید قیمتی بالاتر از 250 هزار دلار داشته باشد. لازم است دقت شود که از آنجا که در قانون عدد مشخصی برای بیزنسی که مناسب پرونده E2 است ذکر نگردیده است بسیاری از شرکتهای فعال در این زمینه مقادیری بسیار کمتر را هم مناسب این کار می دانند. باید دقت کرد که هدف شرکت ویزامچ همواره این است که بتواند بهترین شانس پذیرش ویزا را برای مشتریانش بوجود آورد و بدیهی است که هرچه مقدار سرمایه گذاری بیشتر باشد و پتانسیل کسب درآمد از سرمایه گذاری مذکور بیشتر باشد این شانس هم بیشتر خواهد بود.
 • خرید بیزنس در آمریکا کاری بسیار پر ریسک است. مشابه با بسیاری از نقاط جهان در آمریکا هم افراد صاحب بیزنس به خصوص اگر یک بیزنس مستقل (غیر فرنچایز) داشته باشند احتمال بسیاری وجود دارد که اعداد و ارقام موجود در صورتهای مالی بیزنسشان با واقعیت تطابق نداشته باشد. علاوه بر آن باید دقت کرد که در بسیاری موارد اگر بیزنس مشکلی نداشته باشد افراد اقدام به فروش بیزنس خود نمی کنند. بعضاً افراد زمانی بیزنس خود را می فروشند که یا مشکلی در آن وجود دارد و یا پیش بینی می کنند که به دلیل تغییر خاصی در آن محل و یا در آن صنعت، مشکلی پیش روی بیزنسشان است. متأسفانه متقاضیان ویزای E2 در بازار فروش بیزنس بعضاً برای بسیاری از افراد در نقش طعمه هایی هستند که می توان هر بیزنس نامناسبی را به ایشان فروخت. به همین دلیل هم این روش بسیار ریسکی بوده و باید با دقت بسیاری پیگیری شود.
 • باید دقت کرد که خرید بیزنس درست است که برای گرفتن ویزا صورت می گیرد اما بعداً اگر ویزای فرد پذیرفته شود باید به آمریکا آمده و آن بیزنس را مدیریت کند. بیزنسی که دارای مشکلات بسیاری می باشد بعدها فرد را بسیار گرفتار خواهد کرد. به همین دلیل هم توصیه می شود که خرید بیزنس بسیار با دقت و سرفرصت صورت گیرد و تعجیلی در آن صورت نپذیرد. با علم به این مساله استفاده از این روش بعضاً می تواند بسیار طولانی تر از سایر روشها برای گرفتن ویزای E2 گردد.
 • همانطور که گفته شد دو انتخاب برای متقاضی به منظور معامله بیزنس وجود دارد. یکی اینکه معامله بیزنس قطعی شده و سپس برای گرفتن ویزا مراجعه کند و دوم اینکه بیزنس در وضعیت حساب امانی قرار گیرد و متقاضی برای گرفتن ویزا مراجعه کند. اگر معامله قطعی گردد مشکل کار در این خواهد بود که در صورتی که به هر دلیلی متقاضی ویزا نگیرد فروش آن بیزنس در بازار آن هم در شرایطی که فرد در کشور حضور ندارد بسیار ایجاد مشکل خواهد کرد. افراد ممکن است بعضاً پول زیادی از دست بدهند و مدت زیادی هم طول بکشد تا موفق به فروش آن بیزنس شوند. در صورتی که بیزنس در وضعیت حساب امانی قرار گیرد به این دلیل که میزان ریسکی که متقاضی پذیرفته بسیار کم می باشد شانس گرفتن ویزای وی بسیار پایین می آید در حدی که می توان گفت از نظر این شرکت شانس خاصی برای گرفتن ویزا از این طریق وجود ندارد.
 • با توجه به اینکه کنسول انتظار دارد متقاضی بعد از ورود در آمریکا بتواند به مدیریت این بیزنس بپردازد به هنگام استفاده از این روش عمدتاً انتظار می رود که فرد تجربه خوبی در آن نوع بیزنس داشته باشد. به همین دلیل هم گزینه های هر فرد محدود به بیزنس هایی خواهد بود که فرد در آنها تجربیات لازم را دارد.
 • فردی که بیزنس را می خرد ممکن است هر گونه مسئولیت و یا بدهی بیزنس به وی منتقل گردد که این کار می تواند برای متقاضی ویزای E2 بعدها ایجاد مشکل نماید.

اگر علاقه مند به استفاده از این روش برای اخذ ویزای E2 هستید شماره تماس خود را با موضوع “ویزای E2 با خرید بیزنس” به ایمیل e2visa@visamatch.com ارسال نمایید تا یکی از کارشناسان این شرکت در این خصوص با شما تماس حاصل نماید.