2.7 ! سؤالات متداول در مورد ویزای E-2 !


سؤال: چقدر طول می کشد ویزای E-2 اخذ کنم؟

پاسخ: چهارچوب زمانی برای اخذ ویزای E-2 بستگی به این دارد که آیا فرد در ایالات متحده آمریکا می باشد و خواستار تغییر وضعیت خود است یا خارج از آمریکا از طریق فرآیند کنسولی درخواست ویزای E-2 را می کند. اگر فرد درخواست ویزای E-2 را خارج از ایالات متحده آمریکا مطرح کند، میانگین زمان لازم برای اخذ ویزا 2 تا 24 هفته خواهد بود. البته برخی از کشورها از جمله ایران باید زمان طولانی تری را طی کنند. از سوی دیگر، اگر ذینفع بخواهد از طریق درخواست نامه I-129 که در اداره مهاجرت و خدمات شهروندی مطرح می شود، وضعیت خود را به E-2 تغییر دهد، فرآیند موافقت با ویزای E-2 معمولا چند ماه به طول می انجامد. اداره مهاجرت و خدمات شهروندی خدماتی ارائه می کند که به موجب آن با پرداخت مبلغ بیشتر به میزان 1225 دلار، درخواست ویزای E-2 در عرض 15 روز پردازش خواهد شد.

سؤال: آیا ویزای E-2 منجر به اخذ کارت سبز می شود؟

پاسخ: خیر. ویزای E-2 ویزایی غیرمهاجرتی است و منجر به اخذ کارت سبز نمی شود. ویزای E-2 معمولا برای مدت یک تا دو سال صادر می شود و تا زمانی که واحد تجاری در حال فعالیت است، می توان آن را به طور نامحدودی تمدید کرد. اگر شما صلاحیت دریافت کارت سبز از طریق یکی از گروههای زیر مجموعه آن (مانند EB-5) را دارید، ابتدا با وکلای ما مشورت کنید تا بهترین روش درخواست کارت سبز را پیدا کنیم. این مسئله مستلزم دقت زیاد است چرا که موقت بودن قصد در ویزای E-2، فرآیند درخواست کارت سبز را دشوار می سازد.

سؤال: شرایط اساسی برای اخذ ویزای E-2 چیست؟

پاسخ: در این خصوص باید سه شرط عمده تأمین شود:

١- تبعه خارجی باید تابعیت یكی از كشورهای طرف معاهده با آمریکا را داشته باشد

٢- تبعه خارجی باید میزان چشمگیری وجه مالی در شركت واقع در ایالات متحده آمریكا سرمایه گذاری كرده باشد یا در حال انجام چنین كاری باشد.

٣- تبعه خارجی صرفا باید برای ایجاد و مدیریت واحد تجاری خواستار ویزای آمریکا باشد. این امر می تواند با اثبات مالكیت حداقل ٥٠ درصد واحد تجاری توسط تبعه خارجی ثابت گردد. كنترل اجرایی واحد تجاری از طریق سمت مدیریتی نیز می تواند این منظور را تأمین كند.

برای اینکه از واجد شرایط بودن خود برای اخذ ویزای E-2 اطلاع حاصل نمایید، بهتر است نظر یک وکیل مجرب را در این خصوص جویا شوید.

سؤال: آیا نوشتن برنامه تجاری برای اخذ ویزای E-2 ضروری است؟

پاسخ: برنامه تجاری 5 ساله از مستلزمات برنامه E-2 محسوب می شود. یکی از موارد اساسی که اداره مهاجرت به هنگام بررسی درخواست ویزای E-2مورد توجه قرار می دهد، داشتن برنامه تجاری است.

سؤال: کشور طرف معاهده چیست؟

پاسخ: کشوری است که قرارداد مودت، بازرگانی، ناوبری یا معادل آن با ایالات متحده آمریکا دارد. کشور طرف معاهده کشوری خارجی است که به موجب قانون خاص و ذیل بخش 101(a)(15)(E) قانون ملیت و مهاجرت ایالات متحده آمریکا مزایای ویزا براساس معاهده به آن تعلق گرفته است. برای اطلاع از واجد شرایط بودن کشور خود، از جدول کشورهای طرف معاهده دیدن فرمایید.

سؤال: سرمایه گذاری چشمگیر چیست؟

پاسخ: سرمایه گذار E-2 می تواند بر اساس سرمایه گذاری چشمگیر در واحد تجاری واقع در آمریکا درخواست اخذ ویزای E-2 را بکند. سرمایه گذار باید این امر را به اثبات برساند که در واحد تجاری موجود یا جدید سرمایه گذاری چشمگیر کرده است. مبلغی که به عنوان حداقل میزان سرمایه گذاری دانسته شود، وجود ندارد. در مقابل، میزان مبلغ سرمایه گذاری شده از نظر کیفی سنجیده خواهد شد و ماهیت واحد تجاری و میزان سرمایه لازم برای تأسیس واحد تجاری به گونه ای که موفقیت آن تضمین شود، در نظر گرفته خواهد شد. اگر مبلغ سرمایه گذاری شده برابر با هزینه واحد تجاری باشد، سرمایه گذار 100 درصد وجوه لازم را سرمایه گذاری کرده است و در اینجا، سرمایه گذاری چشمگیر محسوب خواهد شد.

ویزای E-2 و L-1 را با یکدیگر اشتباه نگیرید

برای اینکه از واجد شرایط بودن خود برای اخذ ویزای E-2 اطمینان حاصل کنید، پرسشنامه محرمانه ما را تکمیل نمایید


فرآیند تکمیل پرسشنامه را آغاز کنید